top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraMargaret & Josef

Cesta z města

Den 1/10

Road trip s dětmi? Proč ne, když máte klidné děti nebo máte rádi divočinu.

Jestli čekáte profi průvodce tak můžete s klidem přestat číst.

Najdete tady postřehy a tipy obyčejné rodiny s dětmi na krásné, ale né úplně hladké dovolené, plné všech možných emocí a zkušeností.

Na cestě za dobrým gluten free jídlem, krásnou krajinou a dobrodružstvím. No a na konec s recepty a odkazy na restaurace a podniky na naší trase, kterou vám vyznačíme a třeba si ji můžete také projet, kdo ví..., ale to až na konec. Prostě něco jako Homolkovi na cestách :) to je nejvýstižnější, ale mohu vám slíbit, že se i něco dozvíte :)
Proč tahle cesta

Tam kam jsme se chtěli podívat, nebyla možnost bezlepkové stravy a proč si platit all inclusive, když je vám to na nic, že jo? Co já všechno obvolala, kolik času to stálo. A když už to vypadalo dobře, tak mě řekli něco ve stylu …no maximálně se může stát, že si místo knedlíku dáte rýži, když ani brambory nemůžete… Tadadamtam. A bylo jasné, že to takhle nepůjde.

Většina provozoven na naší trase neměla vůbec přehled a potuchu, co vlastně ta Bezlepková strava je. No a tak jsme si řekli, že prostě pojedeme kam chceme a omezovat se rozhodně nebudeme. Prostě to dáme a hotovo. Projedeme Čechy, Slovensko, Rakousko a Německo. Cíl byl jasný. Jezera, hory, dobré jídlo, stavit se za mojí sestřičkou, poznat zajímavé lidi a zvyky a užít si hlavně. jeden druhého.

Nu což,..

Kluci už jsou velký, nápad se jim líbil, tak proč ne. A musím říct, že i když to byl ze začátku mazec - a to byl, tak jsme si opravdu užili spoustu srandy, viděli krásná místa, ochutnali lokální dobroty a poznali moc fajn lidi, ale nebylo to jen tak, jak už to v životě bývá, že jo :)

Naplánovali jsme si cestu a hodně přemýšleli o tom co vzít sebou..

Na prvních pár dní jsem uvařila a zavařila jídlo. Trochu jsem měla strach, jestli to jídlo vydrží ty teploty v kufru, ale riskla jsem to a vyplatilo se. Zavařila jsem maso a to i naložené maso v oleji na gril, protože jsme měli v plánu i místa, kde to bylo daleko od civilizace a po cestě z obchodu na místo určení by se zkazilo i to čerstvé.

Takže jsem zavařila naložené maso, maso ve vlastní šťávě, guláš, chutney z cuket, vzala jsem sebou domácí marmelády, které jsem zavařila do malinkých skleniček, aby bylo vše na jedno použití.

Sušené mléko, základní koření, bez kterého se neobejdu, také sůl, pepř a papriku.

K tomu jsem vzala balené chleby od Nutri free a sušenky jsem vzala jen bez čokolády. Volila jsem hlavně ty ovocné raw, aby se nám nestalo to co v začátcích mé mateřské éry, rozteklé cosi bez tvaru, které zablemstá vše a všechny okolo.

Pak taky nezbytnosti do lékárničky jako je smecta, živočišné uhlí, paralen, peroxid vodíku, náplasti a prášky na alergii, hygienu, nabíječky na telefon. 3 knihy a časopis.

Oblečení jen takové, které se dalo rychle přemáchnout a rychle schne. Přeci jen jelo nás 5 na 10 dní a to auto není nafukovací. Stan, celta, spacáky a dobrou náladu. Už tak jsme jeli naložený jak cirkus.

Do toho nás ještě pozvali na trhy do Staré Ľubovni, takže přibylo ještě naložit knihy, tašky a další suroviny …Prostě máme ty výzvy rádi noo :) to se nedalo odmítnout :)

Ještě že Pepa rád hrával tetris, dodnes to zúročuje při podobných příležitostech, jinak by jsme se do toho auta fakt nevešli.

Trasa se tedy od původního plánu změnila na Brno – Blava – Stará Lubovňa- Rakousko - Německo - Čechy

Vyjeli jsme.. A ačkoliv jsme ještě včera mysleli, jak máme velké a odolné děti a pocítili jsme náležitou hrdost, tak už po 50tém kilometru nám došlo, že to jen tak nebude! ☺ Kdy už tam budem? Proč nejedeme někam blíž? Můžeme si to ještě rozmyslet a jet k moři? Ne, neee a nee

No to nechcete… a tak jsem poprvé na této cestě zahlédla paniku v očích mého muže a on v mých. No co, vysvětlování nám problém nedělá, tak přišlo vysvětlení, motivace a chvilka klidu. A jestli to máte podobně jako já tak postupně po cestě přemýšlíte co jste zapomněli.... no jasně, vždycky se něco najde. Dám vám dobrou radu, smiřte se s tim vnitřně a neříkejte to drahé polovičce, je to ta lepší varianta. :) Fakt, není nic horšího než počínající panika posádky a dotazy od všech typu...a tohle máme a tohle taky... to jen tak na okraj..a to jsem si říkala jak mám fajn vypracovanej seznam ha

No a jedeme dál...

Nevím jak vaše děti, ty naše mají hlad a žízeň hned když vyjedeme a vidí první mekáč. I na to jsem byla připravena a hbitě sunula připravené jídlo a pití do zadních pozic. Jako správní výletníci jsme měli připravenou sváču v krabičkách, ovoce i zeleninu pěkně na proužky, vlhčené ubrousky atd., jen ať jedeme a nezdržujeme se. No joo, ale po chvilce to zase bylo: mě se chce čůrat…. Tak co, to se už ovlivnit nedá, čůrat se musí. Donutit vyčurat i ostatní nemělo úspěch a tak bylo zastávek víc. Naše auto bylo jako pejsek, který si značkuje cestu.

Brno. Hurá. Šup do Smajlíku a dokoupit něco do zásoby na cestu. Takže čerstvé pečivo k snídani, koláčky, projít se, protáhnout a cestou si dát oběd ve Fat free. To byla skvělá volba.

Krátká procházka po milovaném Brně a jedeme dál.

Už teď jsme věděli, že to na jeden zátah do Ľubovni nedáme a tak jsme rezervovali ubytování kousek za Bratislavou.

Děti se unavili jídlem a procházkou, cesta do Bratislavy byla celkem pohodová a klidná a to včetně ubytování v hotelu. Asi jsme si měli odpočinout na to, co nás čekalo druhý den..


Děkujeme za podporu na cestách nutri free sk

soutěžím s mall.cz https://www.mall.cz/


145 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page