top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraMargaret & Josef

Sýrový chléb

250g eidam, gouda co máte ( já použila eidam bez laktózy) 4 vejce 1 lžička kypřícího prášku bez lepku a fosfátů 4 vrchovaté lžíce mandlové mouky, nebo bezlepkové mouky. Já použila mouku Nutri free Mix per pane. 1 lžičku vlákniny nebo mleté lňené semínko 2 lžičky semínek, třeba slunečnicové


Sýr nastrouhám na jemno, přidám ostatní ingredience. Dle chuti můžeme dosolit nebo přidat kmín. Záleží na tom jaký použijete sýr a jak je slaný. Můžete přidat i bylinky. Směs zamícháme a necháme 5 minut odstát. Opět promícháme a dáme péct třeba do srnčího hřbetu jako chléb. Pečeme na 180°C cca 20 - 30 minut, podle své trouby. Chléb vyskočí asi jen o 1,5 cm než je výška těsta v syrovém stavu. Jestli chcete vysoký, použijte dvojitou dávku nebo menší formu. Vydrží několik dní. Po té ho zapékám na pár minut v toustovači. Většinou však už druhý den není, je moc dobrý. Stejně dělám i bulky , do těsta na bulky dávám o 2 lžíce mouky více. Na plech dám pečící papír a vytvořím bochánky. Bulky se pečou cca 10 - 15 minut.

Po upečení necháme pečivo na 5 min odvětrat a po té zabalíme do utěrky.


V základu je to recept LOW CARB sýrový chléb , kdo je autor nevím. Je jich na internetu plno. Já ho jednou dostala ochutnat na navštěvě a zaujal mě, jen jsem recept upravila dle našich potřeb a chuti.


2 719 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Velikonoční stezka 2024

Zde si můžete stáhnout Velikonoční stezku 2024 ve formátu pdf

Comments


bottom of page